W zakresie szeroko rozumianej produkcji damskich torebek na dziś dzień nie ma w zasadzie żadnych ograniczeń w zakresie zastosowania różnorodnych rodzajów surowców. Wśród najbardziej klasycznych oraz takich, które chyba nigdy nie wyjdą z mody, stanowiąc wręcz ponadczasowy i uniwersalny rodzaj surowca warto wyszczególnić oczywiście w pełni naturalną skórę. Jest jej wiele odmian, dlatego w poniższych fragmentach zdecydujemy się na to, aby przybliżyć kilka z najpowszechniejszych rodzajów skór, z jakich najczęściej robi się torebki. Więcej w kolejnych fragmentach.
Torebka ze skóry licowej – to zdecydowanie najbardziej dostępny rodzaj materiału na torby, który jednakże automatycznie wiąże się z wysoką ceną wyrobu.

Tej klasy materiał galanteryjny po prostu jest najbardziej solidny, a także okazuje się strzałem w dziesiątkę, jeżeli mowa o estetykę. Co więcej, nie zapominajmy również i o tym, że wyszczególnia się kilka specyficznych wariantów skór, które są solidne i wytrzymałe, ale nie są poddawane aż tak pieczołowicie przeprowadzanej obróbce mechanicznej jak właśnie skóra licowa. W konsekwencji tego nie ma się co dziwić, że skóra licowa kosztuje naprawdę dużo.
Jeżeli mowa o innych odmianach galanteryjnych materiałów, na szczególną uwagę zasługuje także powszechnie znany każdemu zamsz, który prędzej kojarzy się zapewne z dobrej jakości butami, ale także może być z niego zrobiona całkiem niezła torebka. Skóra zamszowa jest bardzo często uzyskiwana z kóz albo dzikich owiec. Materiał tego rodzaju jest bardzo przyjemny i miły w dotyku, a do tego efektownie prezentuje się. Ma charakterystyczny zapach, ale łatwo jest się do niego przyzwyczaić, można także torbę wywietrzyć, aby pozbyć się charakterystycznego zapachu.
Autor artykułu: